Yhtiöt, yhteisöt ja muut luottamuspaikat

Sosialidemokraatit yritysten ja yhteisöjen hallituksissa sekä muissa luottamuspaikoissa.


Ateljeetalo
Juho Tervo

A.R. Winterin muistosäätiö
Pekka Kivekäs

Business Tampere Oy
Hannu Jouhki

Eino Salmelaisen säätiö
Rauno Ihalainen

Ekokumppanit Oy
Kalle Virtanen

Finnpark Oy
Asko Koskinen, pj
Johanna Wäre

Hiedanrannan Kehitys Oy
Tuukka Salkoaho

Kadunnimitoimikunta
Kaapo Asuma

Kalevan lukion kannatusyhdistys ry
Tommi Eskonen

Kaupunkikuvatoimikunta
Raimo Huusari, vpj

Keskusvaalilautakunta
Marko Koskinen
varalla Päivi Karjalainen

Kesäyliopistoyhdistys
Riitta Ollila

Luovan kirjallisen työn palkitsemistoimikunta
Unto Vesa, vpj
Jyrki Liikka

Maahanmuuttajaneuvosto
Abdulkadir Hashi, pj

Pelastustoimen neuvottelukunta
Kari Niemelä
varalla Marjut Leppänen

Pikassos Oy
Anniina Tirronen

Pirkanmaan Jätehuolto Oy
Aila Dündar-Järvinen

Pirkanmaan kuntien edustajainkokous
Atanas Aleksovski
varalla Ilpo Sirniö

Pirkanmaan liiton hallitus
Atanas Aleksovski

Pirkanmaan liiton tarkastuslautakunta
Aila Dündar-Järvinen
varalla Esa Kanerva

Pirkanmaan liiton valtuusto
Aila Dündar-Järvinen, varalla Anneli Kivistö
Esa Kanerva, varalla Kirsi Kaivonen
Johanna Loukaskorpi, varalla Ari Wigelius
Riitta Ollila, varalla Anne Liimola
Ilpo Sirniö, varalla Pekka Salmi

Pirkanmaan sairaanhoitopiirin hallitus
Ilpo Sirniö, vpj

Pirkanmaan sairaanhoitopiirin tarkastuslautakunta
Pekka Anttila, pj
varalla Kaisa Vatanen

Pirkanmaan sairaanhoitopiirin valtuusto
Pekka Anttila
Ulla Kampman
varalla Janne Niiniharju
varalla Aila Dündar-Järvinen

Pirkan Opiskelija-asunnot Oy
Joni Lehtimäki, vpj
Leo Niemelä

Pispalan Sottiisin päätoimikunta
Pilvi Kuitu

Poliisilaitoksen neuvottelukunta
Marko Saarinen
varalla Katja Kinnunen

Pyynikin kesäteatterisäätiö
Riitta Ollila

Runoilijan tie Oy
Tapani Tauriainen, pj

Suomen Hopealinja Oy
Joanna Leino

Suomen Itämeri-instituutin hallitus
Maija Mattila

Tammenlehväsäätiön hallitus
Lasse Eskonen

Tampereen Aikuiskoulutussäätiö
Jukka Eero Vuorinen

Tampereen Elokuvajuhlat – Tampere Film Festival ry
Jyrki Liikka

Tampereen Infra Oy
Pekka Anttila
Tommi Lantto

Tampereen kaupunkiseudun kuntayhtymä Seutuhallitus
Lauri Lyly, pj
Riitta Ollila
varalla Johanna Loukaskorpi
varalla Ilpo Sirniö

Tampereen Konservatoriotalon Säätiö
Harri Hykkö

Tampereen Kotilinnasäätiö
Jarmo Paananen

Tampereen Messu- ja Urheilukeskus (TESC)
Kaisa Läärä

Tampereen Musiikkiopiston Säätiö
Heli Lehtelä

Tampereen Palvelukiinteistöt Oy
Aki Ojakangas, pj
Päivi Kovanen

Haukiluoman liikekiinteistö Oy
Päivi Kovanen, pj

Helapuiston lähipalvelukeskus Oy
Päivi Kovanen, pj

Kiinteistö Oy Länsi-Tesoman Liikekeskus
Päivi Kovanen, pj

Kiinteistö Oy Lukonmäen Lähipalvelukeskus
Päivi Kovanen

Maijalanpuiston Lähipalvelukeskus Oy
Päivi Kovanen

Pelipuiston Lähipalvelukeskus Oy
Päivi Kovanen

Tampereen Raitiotie Oy
Asko Koskinen, pj

Tampereen Ravirata Oy
Unto Vesa

Tampereen Sarka Oy
Marjut Leppänen

Tampereen Sähkölaitos Oy
Minna Metsälä
Pentti Herranen

Tampereen Sähköverkko Oy
Timo Hannula
Anne Tervo

Tampereen Särkänniemi Oy
Riitta Ollila

Tampereen Teatterikesä
Joni Lehtimäki
Riitta Ollila

Tampereen Tilapalvelut Oy
Jarkko Auvinen

Tampereen työvalmennussäätiö Syke
Jari Paulamäki
Marita Sandt

Tampereen Vuokra-asunnot TVA
Ahto Aunela, vpj
Maarit Hirvonen

Tampereen Vuokratalosäätiö VTS
Pekka Anttila, pj
Auli Korhonen

Vilusenrinne Oy
Pekka Anttila, pj
Auli Korhonen

Tampere-Talo
Pia Viitanen
Jukka Gustafsson

Teknisen luovuuden palkitsemistoimikunta
Maija Mattila

Tiederahaston toimikunta
Kati Järvinen

TOAS valtuuskunta
Inna Rokosa
varalla Rasmus Keinänen

Tredea Oy
Hannu Salonen

Tredu-kiinteistöt Oy
Vesa Koskinen

Tullinkulman Työterveys Oy / Pirte
Ulla Kampman
Tapani Tauriainen

Tuomi logistiikka Oy
Kimmo Laitinen

Tuotekehitys Oy Tamlink
Ari Moskari, varajäsen

Työväentalosäätiön hallitus
Pekka Kivekäs
Kari Laihanen
Pauli Ruoholahti

Uskotut miehet
Marjo Niemenmaa

Vammaisneuvosto
Elsa Koskinen
varalla Anneli Kivistö

Vanhusneuvosto
Tarja Jokinen, pj
Kari Itkonen
Eero Portaankorva

Voimia Oy
Eija Kamppuri

Vuores palvelu Oy
Risto Pihlaja, pj

YH Kodit Oy
Jyrki Koskinen

YH Kodit Oy hallintoneuvosto
Aila Dündar-Järvinen, vpj