Lautakunnat ja johtokunnat


Asunto- ja kiinteistölautakunta

Jäsenet:

Tuula Pohjola
040 187 176
pohjolatuula@gmail.com

Riitta Lyytikäinen
050 574 0134
riitta.lyytikainen@eduskunta.fi

Raimo Laaksonen
040 806 4714
raimo.laaksonen@tampere.fi

Varajäsenet:

Mari Luhtalampi
045 269 1139
mari.luhtalampi@gmail.com

Sofia Julin
040 7591 977
sofia.julin@kotiportti.fi

Elisa Penders

 


Elinvoima- ja osaamislautakunta

Jäsenet:

Inna Rokosa
050 359 6444
inna.rokosa@gmail.com

Kirsti Viljanen
050 384 6491
kikka.viljanen@gmail.com

Jarkko Auvinen
0400 624 816
jarkko.auvinen@gmail.com

Varajäsenet:

Helena Nieminen
0400 432 305
helena.nieminen@tampere.fi

Paula Majava
0400 578 610
pmajava23@gmail.com

Jari Pitkänen
0400 786 686
jari.pitkanen@hotmail.com


Sivistys- ja kulttuurilautakunta

Jäsenet:

Johanna Loukaskorpi, apulaispormestari
03 565 611 / kaupungin keskus
johanna.loukaskorpi@tampere.fi

Antti Hiitti
040 575 0435
antti.hiitti@uta.fi

Sofia Julin
040 759 1977
sofia.julin@kotiportti.fi

Joni Lehtimäki
040 529 0457
lehtimaki.joni@gmail.com

Varajäsenet:

Raisa-Tiina Lahtinen
050 5308 913
raisatiina@gmail.com

Paula Virolainen
050 356 6696
paula.virolainen@saunalahti.fi

Kirsi-Kaisa Sinisalo
050 415 2015
kirsikkasini@gmail.com

Ari Wigelius
050 682 98
ari.wigelius@gmail.com


Sosiaali- ja terveyslautakunta

Jäsenet:

Johanna Loukaskorpi, apulaispormestari
03 565 611 / kaupungin keskus
johanna.loukaskorpi@tampere.fi

Ari Wigelius
050 682 98
ari.wigelius@gmail.com

Jyri Keränen
050 3788271
jyri.keranen@elisanet.fi

Aila Dündar-Järvinen
041 573 2031
aila.dundar@kotikone.fi

Varajäsenet:

Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Helena Nieminen
0400 432 305
helena.nieminen@tampere.fi

Joni Lehtimäki
040 529 0457
lehtimaki.joni@gmail.com

Rainer Backström
040 559 1403
xbackström@kolumbus.fi


Tarkastuslautakunta

Jäsenet:

Esa Kanerva, vpj
040 515 2381
esa.kanerva@tampere.fi

Reima Lampinen
reima.lampinen@gmail.com

Auli Korhonen
040 541 4510
auli.i.korhonen@gmail.com

Varajäsenet:

Touko Nurmi
044 340 8359
nurmtou@gmail.com

Tarja Jokinen
040 560 6711
t49.jokinen@gmail.com

Lilli Kilpinen
040 735 9813
lillikilpinen@hotmail.com


Yhdyskuntalautakunta

Jäsenet:

Ilpo Sirniö, vpj
040 747 3165
ilposirnio@gmail.com

Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Kaisa Vatanen
040 721 7212
kaisa.vatanen@gmail.com

Varajäsenet:

Mikko Rinta-Kiikka
040 843 1535
mikkorintakiikka@gmail.com

Katja Kinnunen
0500 646 438
kinnunenkatja@hotmail.com

Joanna Leino
050 385 5655
joanna.leino@amerplast.fi


Ympäristö- ja rakennusjaosto

Jäsenet:

Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Ilpo Sirniö
040 747 3165
ilposirnio@gmail.com

Varajäsenet:
Katja Kinnunen
0500 646 438
kinnunenkatja@hotmail.com

Kaisa Vatanen
040 721 7212
kaisa.vatanen@gmail.com


Alueellinen ympäristöterveydenhuollon jaosto

Jäsenet:

Marjo Niemenmaa

Lauri Ruoholahti
050 400 4022
lauri.ruoholahti@gmail.com

Varajäsenet:

Birgit Lignell
040 756 9237
birgit.lignell@gmail.com

Pekka Anttila
0400 571 147
pekka.j.anttila@kotiposti.net


Tampereen kaupungin alueellinen jätehuoltolautakunta

Jäsenet:

Anne Tervo, vpj
050 594 4502
tervonanne@gmail.com

Katja Kinnunen
0500 646 438
kinnunenkatja@hotmail.com

Varajäsenet:

Lauri Ruoholahti
050 400 4022
lauri.ruoholahti@gmail.com

Outi Mikkola
050 597 3434
outi.mikkola111@gmail.com


Tampereen kaupunkiseudun joukkoliikennelautakunta

Jäsenet:

Sofia Julin
040 759 1977
sofia.julin@kotiportti.fi

Matti Rainio
050 558 4575
mrainio47@gmail.com

Varajäsenet:

Eija Kamppuri
050 3777 493
eijakamppuri@gmail.com

Marko Nyby
050 4904 491
nyby@iki.fi


Tampereen kaupunkiliikenne Liikelaitos

Jäsenet:

Joanna Leino, vpj
050 385 5655
jole@pispala.net

Johanna Santaniemi
040 1941 140
johannanoma@gmail.com

Pekka Kivekäs
pekka.kivekas@pp.inet.fi

Varajäsenet:

Outi Mikkola
050 5973 434
outi.mikkola111@gmail.com

Risto Kajanto
045 636 2191
lasukajanto@gmail.com

Jari Paulamäki
044 790 6242
jap.paulamaki@gmail.com


Tampereen Vesi Liikelaitos

Jäsenet:

Esa Kanerva, pj
040 515 2381
esa.kanerva@tampere.fi

Helena Nieminen
0400 432 305
helena.nieminen@tampere.fi

Erkki Salopino
0400 739 520
erkki.salopino@wippies.com

Varajäsenet:

Ville Peltola
045 139 9965
ville.peltola@setlementtitampere.fi

Eija Kamppuri
050 377 7493
eijakamppuri@gmail.com

Mikko Soipio
050 5602 378
mikko.soipio@gmail.com


Sara Hildénin taidemuseon johtokunta

Jäsen:

Jyrki Liikka
050 540 3397
jyrki.liikka@netti.fi

Varajäsen:

Pilvi Kuitu
0400 433 722
pilvi.kuitu@kulttuuripiipoo.fi