Lautakunnat ja johtokunnat


Asunto- ja kiinteistölautakunta

Jäsenet:

Apulaispormestari:
Pekka Salmi

Anne Liimola

Jussi Lahtinen

Helena Nieminen

Varajäsenet:

Arseniy Lobanovskiy

Lotta Reito

Timo Hannula

Apulaispormestarin varajäsen:
Jani Henttinen

 


Elinvoima- ja osaamislautakunta

Jäsenet:

Apulaispormestari:
Pekka Salmi

Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Ari Wigelius
050 682 98
ari.wigelius@gmail.com

Saana Kuusipalo

Varajäsenet:

Helena Nieminen
0400 432 305
helena.nieminen@tampere.fi

Jari Pitkänen
0400 786 686
jari.pitkanen@hotmail.com

Iida Viljanen

Apulaispormestarin varajäsen:
Jyri Tuokko


Sivistys- ja kulttuurilautakunta

Jäsenet:

Antti Hiitti (vpj)
040 575 0435
antti.hiitti@uta.fi

Sofia Julin
040 759 1977
sofia.julin@tampere.fi

Nina Lindberg

Varajäsenet:

Jussi Lahtinen

Kirsti Viljanen

Kirsi-Kaisa Sinisalo
050 415 2015
kirsikkasini@gmail.com

 


Sosiaali- ja terveyslautakunta

Jäsenet:

Johanna Loukaskorpi, apulaispormestari
03 565 611 / kaupungin keskus
johanna.loukaskorpi@tampere.fi

Rauno Ihalainen

Hanna-Maria Grann

Mahmoud Machaal

Varajäsenet:

Jyrki Liikka

Ulla Kampman
040 847 3332
ulla.kampman@uta.fi

Jyri Keränen
050 3788271
jyri.keranen@elisanet.fi

Apulaispormestarin varajäsen:
Satu Marjeta


Tarkastuslautakunta

Jäsenet:

Ilkka Porttikivi (pj)

Elisa Penders

Tuula Harkonmaa

Varajäsenet:

Touko Nurmi
044 340 8359
nurmtou@gmail.com

Mirva Niinivaara

Miia Rajamäki


Yhdyskuntalautakunta

Jäsenet:

Leena Heino

Jari Saari

Iida Viljanen

Varajäsenet:

Jenny Vaara

Matti Hellsten

Terhi Leino


Ympäristö- ja rakennusjaosto

Jäsenet:

Matti Hellsten, vpj

Jenny Vaara

Varajäsenet:
Ahmad Ahmadi

Marja Arbelius


Alueellinen ympäristöterveydenhuollon jaosto

Jäsenet:

Lotta Reito, pj

Jouni Huuskonen

Varajäsenet:

Marjo Niemenmaa

Ville Niemi


Tampereen kaupungin alueellinen jätehuoltolautakunta

Jäsenet:

Eija Kamppuri (vpj)

Timo Hannula

Varajäsenet:

Mari Luhtalampi

Harri Hykkö


Tampereen kaupunkiseudun joukkoliikennelautakunta

Jäsenet:

Inna Rokosa (vpj)

Kalle Kallio

Varajäsenet:

Marja Arbelius

Timo Lapila


Tampereen kaupunkiliikenne Liikelaitos

Jäsenet:

Mari Luhtalampi

Pekka Kivekäs
pekka.kivekas@pp.inet.fi

Outi Mikkola
050 5973 434
outi.mikkola111@gmail.com

Varajäsenet:

Paula Virolainen

Ari Wigelius

Paula Majava


Tampereen Vesi Liikelaitos

Jäsenet:

Erkki Salopino (vpj)
0400 739 520
erkki.salopino@wippies.com

Johanna Wäre

Varajäsenet:

Raimo Laaksonen

Birgit Lignell


Sara Hildénin taidemuseon johtokunta

Puheenjohtaja:

Kirsi-Kaisa Sinisalo

Varajäsen:

Silvana Berki