Tampereen puolueosastot

Aitolahden Työväenyhdistys ry
Pj. Tapio Saarni
puh. 050 525 7778
tapiosaarni@hotmail.com

Siht. Juho Valkama
puh. 050 599 0158
juho@juhlahuvila.fi


Hakametsän Sosialidemokraatit ry
Pj. Harri Hykkö

Siht. Anne Liimola
puh. 050 344 3555
anne.liimola@tampere.fi

https://www.facebook.com/Hakametsa/


Hervannan Sos.dem. yhdistys ry
Pj. Kari Peltovirta

Siht. Stefan Smirnov

hervannan.demarit@gmail.com

www.hervannandemarit.fi

https://www.facebook.com/hervannandemarit


Länsi-Tampereen Sosialidemokraatit Länsidemarit ry

Pj. Pentti Herranen
puh. 040 773 9136
pentti.herranen@tampere.fi

Siht. Marjut Leppänen
puh. 044 570 9935
marjut.h.leppanen@gmail.com


Messukylän Työväenyhdistys ry
Pj. Helena Nieminen
puh. 044 975 5287
postiahellulle@outlook.com

Siht. Aki Ojakangas
puh. 040 5066 582
ojaaki100@gmail.com

Messukylän työväentalo:
www.messukylantyovaentalo.fi


Pispalan Sos.dem. Työväenyhdistys ry

Pj. Jussi Lahtinen

siht. Helvi Karoskoski
puh. 040 746 2167


Rantaperkiön Työväenyhdistys ry

Pj. Ismo Alhoniemi
puh. 044 906 2141
ismo.alhoniemi@gmail.com

Siht. Petri Solja
puh. 050 373 0411
petri.solja@gmail.com


Sosialidemokraattinen Väinö Voionmaa-Seura ry

Pj. Kirsi Nurmio

Siht. Miia Rajamäki
puh. 040 721 4858
miiamrajamaki@gmail.com


Tahmelan Työväenyhdistys ry

Pj. Unto Vesa
puh. 045 176 8012
unto.vesa@uta.fi

Siht. Auli Korhonen
puh. 040 541 4510
auli.korhonen@sak.fi


Tampereen Kirjatyöntekijäin Sos.dem.Kerho ry

Pj. Jouko Hyytinen
puh. 040 550 8088
jouko.hyytinen@luukku.com

Siht. Seija Lahti
puh. 040 752 9305
seijaxlahti@gmail.com


Tampereen Lentokonetehtaan Sos.dem.Yhdistys ry

Pj. Kari Wallenius
puh. 050 322 6222
kari.wallenius@kotikone.fi

Siht. Antti Saari
puh. 040 534 8779
saari-antti@suomi24.fi


Tampereen Paperityöväen Sos.dem. Yhdistys ry

Pj. Seppo Ruuskanen
puh. 044 334 4210
seppo.ruuskanen@nettikirje.fi

Siht. Matti Takala
puh. 040 415 7436


Tampereen Demarinuoret ry

pj. Outi Mikkola

siht. Kaapo Asuma
kaapo.asuma@demarinuoret.fi


Tampereen Sos.dem. Opiskelijayhdistys TASY ry

Pj. Kalle Virtanen
puh. 050 540 4318
kalle_virtanen@icloud.com

siht.
puh.


Tampereen Sos.dem. Toveriseura ry

Pj. Esa Kanerva

Siht. Pertti Alanen
pertti.alanen@tuni.fi


Tampereen Työväenyhdistys ry

Pj. Leo Niemelä
puh. 0400 834 975
leo.niemela55@gmail.com

Siht. Kai Hintsanen
puh. 050 3446215
Hämeenpuisto 28
33200 Tampere
kai.hintsanen@puistotorni.fi

Puistotorni:
www.puistotorni.fi


Teiskon Työväenyhdistys ry

Pj. Tero Mettinen
puh. 044 275 7400
tero.mettinen@luukku.com

Siht. Tarja Huotari
puh. 040 828 0218
huotari.tarja@gmail.com


Tulevaisuusdemarit ry

Pj. Paula Virolainen
puh. 050 356 6696
paula.virolainen@saunalahti.fi

Siht. Anja Suento
puh. 050 918 1502
asuento@gmail.com