Tampereen Sosialidemokraattinen valtuustoryhmä 2017-2021

Pormestari

Lauri Lyly
03-565611/kaupungin keskus
lauri.lyly@tampere.fi

Apulaispormestari

Johanna Loukaskorpi
03-565611/kaupungin keskus
johanna.loukaskorpi@tampere.fi


Ryhmän puheenjohtaja

Pekka Salmi
050-5658898
pekka.salmi@tampere.fi

1.varapuheenjohtaja

Kirsi Kaivonen
0400-651965
kirsi.kaivonen@gmail.com

2.varapuheenjohtaja

Anne Liimola
040-7799396
anne.liimola@tampere.fi


Muut valtuustoryhmän jäsenet

Aila Dündar-Järvinen
kaupunginvaltuuston 1. varapuheenjohtaja
041-5732031
aila.dundar@kotikone.fi

Jukka Gustafsson
050-5113038
jukka.gustafsson@eduskunta.fi

Sanna Marin
040-5935535
sanna.marin@eduskunta.fi

Riitta Ollila
050-5606230
riitta.ollila@tampere.fi

Ilkka  Porttikivi

Inna Rokosa
050-3596444
inna.rokosa@gmail.com

Pia Viitanen
050-5113039
pia.viitanen@eduskunta.fi

Ari Wigelius
050-68298
ari.wigelius@gmail.com


Varajäsenet

Antti Hiitti
040-5750435
antti.hiitti@uta.fi

Riitta Lyytikäinen
050-5740134
riitta.lyytikainen@eduskunta.fi

Sofia Julin
040-7591977
sofia.julin@kotiportti.fi

Risto Kajanto

Eija Kamppuri

Pekka Anttila

Helena Nieminen


Valtuustoryhmän sihteeri

Tuula Harkonmaa
0400-974427
tuula.harkonmaa@tampereentyovaentalo.fi


Muut valtuutetut

Kuntavaaleissa 2017 sosialidemokraattien asettamalta listalta valitut valtuutetut, jotka eivät kuulu Tampereen sosialidemokraattiseen valtuustoryhmään:

Atanas Aleksovski

Esa Kanerva

Anneli Kivistö

Ilpo Sirniö

varavaltuutettu:
Ulla Kampman